Nënshkruhet marrëveshja për unifikimin arsimor Kosovë-Shqipëri

0

Shqipëria dhe Kosova nënshkruajnë sot marrëveshjen e bashkëpunimit për unifikimin e kurrikules së sistemit arsimor parauniversitar të dy vendeve.
Kjo marrëveshje do të nënshkruhet nga dy krerët e arsimit, Ramë Buja dhe Lindita Nikolla, ndërkohë që në ceremoninë e nënshkrimit do të jetë i pranishëm edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

“Ditë e shënuar ku nis zyrtarisht lëvizja drejt bashkimit arsimor mes Shqipëriseë e Kosovës! Tani live tv nga Salla e Hartave ne kryeministri”, shkruan kryeministri Rama ne Tëitter.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here