Nënkryetari i Bundestagu-t, Johannes Singhammer dhe delegacioni gjerman sot në Tiranë

0

Delegacioni gjerman i kryesura nga Nënkryetari i Bundestagu-t, Johannes Singhammer vjen sot në Tiranë me ftesë të kryet të kuvendit, Ilir Meta.

Sipas axhendës, Meta do të zhvillojë një takim në Kryesinë e Kuvendit në orën 18:00.

Në ambientet e Kryesisë së Kuvendit do të bëhet një ceremioni me rastin e 30 vjetorit të vizitës së F.J Straus në Shqipëri, ku Kreu i kuvendit do të mbajë një fjalim.

Gjatë kësaj vizitë delegacioni gjerman të enjte 21 gusht 2014 do të takojë krerët më të lartë të vendit, Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe Ministrin e Punëve të jashtme, Ditmir Bushati.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here