Ndahet nga jeta James Gandolfini, kryemafiozi i Sopranove

0

Kryemafiozi i Sopranove, James Gandolfini, i cili u bë i famshëm me rolin e bosit të mafias në serialin “The Sopranos, ka ndërruar jetë për shkak të një atuaku kardiak.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë kohës kur, 51 vjeçari ndodhej për pushime në Romë, së bashku me të birin.

Lajmi u konfiruma mënjëherë nga agjentët e tij, duke shprehur dhimbje për ndarjen nga jeta të sopranos në mënyë të papritur.

Gandolfini u bë i njohur nga seriali “Sopranot”, ku në thelb të saj trajton jetën e një familjeje italo amerikane në Nju Xhersi, falë dhe interpretimit të bosit të mafias Tony Soprano. Seritë u shfaqën gjatë viteve 1999-2007.

James Gandolfini është fitues i tre çmime “Emmy Aëards” për rolin kryesor, atë të mafiozit të dhunshëm.

Karrierën e tij ai e nisi në vitin 1992 në Neë Yersey, ku spikati me rolin e tij të parë në filmin “Një rrugë e quajtur dëshirë.”

James Gandolfini është cilësuar nga mediat si “kryemafiozi i Sopranove.”

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here