Nadal drejt rikthimit në kye.

0

Rafael Nadal ka zhvilluar një ndeshjë të mahnitshme përball Fabio Fognini, të cilin e mposhti në tri sete (2-6, 6-4, 6-1). Një rikthim prej kampionësh ajo që bëri spanjolli për të arritur gjysëmfinalen e “China Open”.

Me këtë ecuri Rafa me shumë mundësi do të gjendet në krye të klasifikimit botëror për tenistë nëqoftëse arrin në finalen e këtij eventi.  Vendi i parë i përket serbit Novak Djokoviç, i cili do të përballet ndaj amerikanit Sam Querry ditën e sotme.

Nadal, i cili çoi në 13 numrin e trofeve Grand Slam këtë vit, duke fituar “French Open” dhe “Us Open”, nuk ka prekur kreun që nga korriku i vitit 2011.

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here