Mourinho: Cech largohet? Vetëm nëse ai e lë Premier Ligën

0

“Unë shpresoj që të mbetet. Përndryshe nuk dua që të luaj kundër nesh”.

“Unë nuk dua që ai të luajnë kundër nesh”, tha Jose Mourinho me shaka.

Me shpërthimin e Courtois, e ardhmja e Petr Cech në Chelsea është gjithnjë e më e zymtë. Portieri çek, i lindur në vitin 1982, mund të largohet i dëshpëruar në qershor për një ekip që ende garanton një vend titullar.

Arsenal duket të jetë shumë i interesuar, por Mourinho nuk dëshiron të privohet nga veterani cek. “Ne kemi nevojë për dy portier të mirë ,pa Petr Cech këtë sezon unë nuk mendoj se ne do të bëheshim kampionë. Kështu që unë shpresoj që ai të qëndrojë. Përndryshe unë nuk dua që ai të luajnë kundër nesh. Megjithatë, unë do të pranoj vendimin e klubit dhe Cech në çdo rast. Nëse ndonjë ekip italian është i interesuar, kjo është koha për të bërë hapa përpara”, mbyll deklaratën e tij Mourinho.

/Ermand Vrapi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here