Moskë, treni del nga shinat 5 të vdekur

0

Pesë persona kanë humbur jetën dhe të paktën 95 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas daljes nga shinat të një treni në Moskë, bën të ditur Departamenti i Shëndetsisë ruse.

Incidenti ka ndodhur gjatë linjës Arbatsko-Pokrovskaya, ku  një tren ka dalë nga shinat 200 metra larg stacionit të Slavyansky Bulvar. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar mjekë, ambulanca dhe tre helikopterë, të cilët kanë transportuar të plagosurit në spitalet më të afërta.

Mendohet se incidenti ka ndodhur si pasojë e një  avarie me sistemin elektrik të trenit.

/Objektiv.al/ 

C_4_articolo_2057365__ImageGallery__imageGalleryItem_6_image

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here