Morinë, kapet kosovari i kërkuar nga Interpoli

0

Një shtetas kosovarë është plagosur ndërsa po kalonte pikën e Kalimit Kufitar të Morinës në Kukës,

Sipas Policisë së Kukësit mësohet se është bërë ndalimi i shtetasit Nexhat Gashi, 27 vjeç lindur në Landocicë të Kosovës, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia gjermane.

Arrestimi i tij është bërë pasi ka tentuar të kalojë kufirin Kosovë- Shqipëri, për në hyrje të  territorin shqiptar.

Sipas burimeve policore, ndaj tij ishte lëshuar një  urdhër arresti pasi akuzohet nga autoritetet gjermane për veprën penale “Vjedhje e rëndë në bashkëpunim” dhe “Trafik droge”.

/Amela Shehi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here