Mori rryshfet në euro, doganieri në praga

0

 

Arrestohet për  doganieri  që ushtronte korrupsion në pikën Doganore Tiranë

 

pranga-ok-ok

 

Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në bashkëpunim me Drejtorinë e Antikorrupsionit dhe Drejtorinë e Hetimit Doganor në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave në kuadër të operacionit policor të koduar arrestuan në flagrancë shtetasin A.H., 41 vjeç, banues në Tiranë  Ai punonte si Doganier në pikën Doganore Tiranëm, I cili duke shfrytëzuar atributet që i jepte posti i ka kërkuar dhe marr një shumë në euro shtetasit V.Ç., 54 vjeç, shoferi nga Struga për ta lejuar të dilte nga territori doganor.

 

Në deklatën e bërë nga Policia e Shtetit, thuhet se A.H  është vënë në pranga për veprën penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

 

Shuma e përfituar në mënyrë të kundraligjshme, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

/objektiv.al/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here