Monako “dopio” goditje në merkato

0

Pasi nënshkroi me yllin kolumbian Radamel Falkao, skuadra e Monakos rikthehet në merkato me dy goditjet e rradhës. Këtë herë i kanë  “rrëmbyer” Portos  Jao Mutinjon dhe James Rodrigezin.

Sipas “Sky Sport” klubi francez që u ngjit këtë vit në Ligën e parë ka rënë dakord që të terheqë nga Porto këto dy yje.

Presidenti i Monakos rusi Rybolovlev do të derdhë në arkat e klubit portugez shifrën prej 70 milionë eurosh për dy lojtarët që tashme janë pjesë bërë e klubit francez, Monako.

Përvec kësaj pritet që Monako të hyjë fuqishëm në merkaton e veres për të formuar skuadër yjesh dhe për të rivalizuar në kampionat sheikët e Paris SG.

/Dorjan Gjepali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here