Meta: “Kënaqësi që kam qenë kaq shumë i përgjuar”

0

Në në një komunikim në lidhje me situatën e përgjimeve, në emisioni Top Story të gazetarit Sokol Balla, Kreu i Kuvendit u shpreh se është i kënaqur që është përgjuar. “Është kënaqësi që kam qenë kaq shumë i përgjuar”, shprehet Meta.

Po ashtu Meta theksoi se do të mbajë një qëndrim zyrtar në përfundim të konkluzioneve të Komisionit Hetimor duke shtuar se doktori është i apasionura pas përgjimeve.

Pyetjes mbi qëndrimin e maxhorancës nëse do të gjendet shkelje në këto përgjime Meta u shpreh: “Nuk duhet të nisemi me “nëse” dhe “sikur”. Ne do të presim qetësisht këto rezultate dhe, natyrisht, në qoftë se është shkelur ligji, ata do të përgjigjen për atë shkelje që i ka bërë ligjit”

 

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here