Mbante eksploziv në makinë, arrestohet Korçari

0

Policia e Korçës ka arrestuar shtetasin 24-vjeçar, me iniciale K.G., nën akuzën e ‘‘prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve dhe municioneve luftarake’’. I arrestuari eshtë banor i lagjes nr. 4 të qytetit të Korçës.

Gjatë kontrollit të policisë në automjetin e tij tip ‘‘BMW’’, u gjet një pako me peshë 1.5 Kg, e dyshuar si eksploziv artizanal.

/Romina Qama/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here