Matadori spanjoll goditet rëndë nga demi

0

Spanjë- Një matador spanjoll ka shpëtuar për mrekulli nga vdekja gjatë një dyluftimi me një dem. Saul Jimenez Fortez humb në fushbetejën me demin duke u goditur disa herë gjatë festivalit “ San Isidro” në Spanjë ku mori dy plagë të rënda, njërën një stomak dhe tjetrën poshtë qafës.

Pas goditjeve Fortez është dërguar menjëherë në spital, ku mjekët njoftojnë se është jashtë rrezikut opër jetën. Kjo është hera e dytë që Saul Jimenez Fortez goditet nga demi. Vitin e kaluar ai ka pasur një incident të ngjashëm por jo me plagë të rënda.

960x540 (1) 960x540 492554113 Bullfighter-Gored-665x385efe20130822144659

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here