Martanesh- Humbin jetën dy minatorë brenda minierës

0

Mëngjesin e sotëm në minierën e Fushës së Lopës në Martanes është shkeputur një masiv shkëmbor duke marrë jetëbn e dy minatorëve.

Viktimat janë Xhemal Sela 53 vjeç dhe Denaid Barci 30 vjeç, nga Komsia e Matit. Të dy punëtorët po punonin në galeri, kur një masiv shkëmbor është shkëputur duke i marrë jetën.

Në vendngjarje kanë mbërritur efektivët e policisë, të cilët po punojnë për nxjerrjen e trupave.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here