Maradona reagon për humbjen e sulmuesit argjentinas:shpresoj që piloti të ketë ngatërruar aeroport

0

Zhdukja e sulmuesit Emiliano Sala, ka tronditur të gjithë botën e futbollit dhe jashtë saj.

Maradona i ka dërguar një video-mesazh një gazetari për të shprehur keqardhjen e tij familjarëve dhe botës së sportit.

“Shpresoj shumë që piloti të ketë ngatërruar aeroportin dhe të gjenden gjallë. Kaq mund të them. Është një humbje e madhe dhe tani më kujtohen të gjitha fluturimet që kam bërë”, përfundoi Maradona.

Emiliano Sala është zhdukur  prej 2 ditësh nga radarët e  avionit që udhëtonte nga Franca në drejtim të Kardifit , klub i cili e bleu për 17 milion euro.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here