Maradona: Brazili fitoi për shkak të faktorit fushë

0

Legjenda argjentinase Diego Armando Maradona thotë se Spanja do të kishte triumfuar nëse do të ishte luajtur finalja e Kupës së Konfederatave në një fushë neutrale.

“Spanja ishte e pafat që turneu u zhvillua në Brazil. Ata dukeshin premtues. Brazili nuk do të kishte arritur t’i mposhtë ata nëse ndeshja do të zhvillohej në një fushë neutrale”, ka thënë Maradona.

Kampionët e dyfishtë (radhazi) të Evropës  dhe botës u mposhtën 3-0 në finalen e të dielës në Marakana, pas dy golave të Fred dhe golit të Nejmar, duke i dhënë Brazilit kupën e katërt të konfederatave dhe të tretën radhazi.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here