Maqedoni, sekuestrohen 117 kg drogë

0

Drejtoria Doganore e Republikës së Maqedonisë, gjeti dhe sekuestroi  117 kilogram drogë e llojit marijuanë. Droga u gjet në një autobus me targa shqipëtare  i markës “Neoplan”, i cili drejtohej nga shtetasi me inicialet E.B nga Tirana.

Droga e gjetur ishte paketuar në 144 pako, të fshehura në boshlliqet mbi gomat e para dhe të prapme mes hapësirës së bagazhit dhe hapësirës për ventilim mbi ndenjëset e autobusit.

Mësohet se në autobus ka pasur edhe bashkëpunëtorë të tjerë , të këtij rrjeti. Lënda narkotike është sekuestruar në momentin kur autobusi është paraqitur për dalje nga Maqedonia.

/Najada Fosa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here