Maqedonasi ther gruan në mes të Vjenës

0

Një shtetas maqedonas ditën e sotme  ka therur gruan e tij në mes të rrugës. Akti është kryer përpara dy fëmijëve të tyre.

Mediat austriake bëjnë me dije se 53 vjeçari i është afruar gruas prapa shpine dhe përmes goditje me thikë i ka marrë jetën. Gruaja ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes ndërsa fëmijët kanë pësuar trauma por nuk kanë pasur lëndim fizik.

Njarja ka ndodhur rreth orës 07:30 para syve të qindra kalimtarëve , kur viktima po dërgonte fëmijët në kopshtin e lagjes.

Nga ana tjetër mediat austriake bëjnë me dije se kohë më parë viktima ishte larguar nga bashkëshorti, jetonte në një tjetër lagje duke u strehuar në qëndrën për përkujdesje për gratë viktima të dhunës familjare.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here