Mançester Junajtid, 55 milionë euro për Kaka e Ozil

0

Skuadra e Mançester Junajtid, po përgatit një ofertë për dy yjet e Real Madridit, Kaka dhe Ozil.

Sipas El Mundo Deportive, Junajtid dëshiron të ofrojë 55 milionë euro për dy mesfushorët madrilene, para se të mbyllet afati i transferimeve verore.

Ndonëse trajneri i skuadrës madrilene, Karlo Ançeloti, është i gatshëm të hyjë në biseda për këtë transferim, ai ngurron disi, pasi nuk dëshiron të humbë Ozilin.

Ditëve të fundit, për Ozilin, flitet kalimi te Junajtid, pasi Djajtë e Kuq dështuan në përpjekjet për të transferuar Çesk Fabregas.


/Bekim Bici/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here