Lubonja sulmon “piramidat mediatike” pas lajmit se nuk paguajnë gazetarët

0

Pas lajmit se pjesa më e madhe e televizioneve dhe gazetave në vend nuk paguajnë rregullisht punonjësit e tyre të denoncuar nga Unioni i Gazetarëve, ka reaguar në këndin e tij në Agon Channel edhe Fatos Lubonja.

Përpos konstatimit, Lubonja ka ngritur edhe pyetjen se pse u arrit deri këtu? Ai e ka parë këtë krizë si pjesë e një sistemi të degraduar dhe të kalbur, nga e cila nuk ka përjashtuar as veten dhe as kolegët e tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here