Listat e PD-së, Berisha mbledh “kryesinë e ngushtë”

0

Lista e kandidatëve për dëputetë të Partisë Demokratike do të shpallët sot në mbrëmje. Vendimi u mor në një mbledhje të Kryesisë së PD-së, ku kryeministri Sali Berisha është duke shfrytëzuar orët ë fundit përpara se të mbyllet afati zyrtar për t’i dhënë dorën përfundimtarë listës më 140 kandidatët për deputëtë për zgjedhjet e 23 qershorit.

Kreu i demokratëve po punon ngushtësisht më kryesinë e ngushtë të PD-së, që përfshin dy nënkryetarët Patozi e Topalli, sekretarin e përgjithshëm Bode dhe kryebashkiakun Basha.

Berisha premtoi së mediat do të jenë të parat që do të mësojnë ekipin ë ri të PD-së, i cili do të nisë nga e marta fushatën për të kërkuar një mandat të tretë qeverisës.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here