Lista e 150 anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD-së

0

 

PD publikokn listën e 150 anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar , të dalë nga votimi në Kuvendin Kombëtar. Pjesë e listës janë Petraq Milo, anëtar i Këshillit Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë, Dy këshilltarë të presidentit, Bujar Nishani, Ylli Asllani dhe dhe Gjergj Lezhja. Në listë bën pjesë dhëndri i ish-Kreut të PD-së, Sali Berisha, Jamarbër Malltezi dhe drejtuesja e grevës së të larguarve nga puna, Nertila Qafzezi.

Në fjalën e saj zëdhënisia e PD-së, Ornela Nebiaj u shpreh se u mbyll me sukses rrugëtimi i ringritjes pas zgjedhjeve të 23 qershorit me Kuvendin Kombëtar, organizimi më i madh dhe më demokratik në historinë politike të vendit.

Më tej zëdhënësja theksoi se pas këtij Kuvendi, Partia Demokratike ndihet një familje më e madhe, më e bashkuar, më e gatshme për të marrë në dorë fatet e vendit

Lista e anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar, që u bashkohen anëtarëve egzistues:

Adrian Trebicka
Adriana Gjonaj
Agest Kopellaj
Agim Parllaku
Agron Kuliçi
Agron Musaraj
Akil Kraja
Alban Male
Albana Cenollari
Albana Myftari
Albert Avduli
Alfred Rrushaj
Alfred Spahiu
Alisa Braho
Alma Marku
Anita Gumeni
Anton Koka
Arben Ibroja
Arben Qirjako
Arben Sefgjini
Arber Hasanaj
Ardian Isufi
Arenca Trashani
Armand Teliti
Arqile Goreja
Asllan Dogjani
Avenir Peka
Bardh Islamaj
Bardh Spahia
Bashkim Shehu
Belind Këlliçi
Besa Petriti
Besar Gazidede
Besnik Aliaj
Besnik Fuçia
Bislim Ahmetaj
Bledi Kasmi
Bujar Vukaj
Bujar Brovina
Dardana Boletini
Dashamir Aliko
Dashnor Sula
Dhurata Çupi
Dorian Teliti
Edi Lesi
Edith Harxhi
Edmond Palushi
Edvin Kulluri
Elisa Gjepali
Elvana Hana
Endri Hasa
Endri Kokoshi
Eneida Guria
Eneo Zguri
Eni Kasmi
Enkelejd Alibeaj
Enkelejda Sallaku
Enno Bozdo
Erion Sula
Eris Hoxha
Erla Mehilli
Ermal Mamaqi
Ervin Minarolli
Ervin Salianji
Estela Gostivari
Etion Kapedani
Fabjan Topollaji
Fabjola Bregu
Fatbardh Kadilli
Ferdinand Xhaferi
Fisnik Kruja
Flamur Gjymishka
Florian Pustina
Florian Xhuti
Gazmend Dibra
Gazmend Koduzi
Gent Minarolli
Genti Malko
Gjergj Lezhja
Gjok Uldedaj
Gjok Vuksani
Glori Husi
Greta Deljani
Greta Koçi
Grida Duma
Grigels Muçollari
Halit Shamata
Haris Vongli
Hasan Metuku
Hekuran Hoxhalli
Ilir Dervishi
Ina Haxhia
Ina Vorfi
Ina Xhani
Ina Zhupa
Irena Progni
Isuf Çela
Ivi Kaso
Jakup Beqiri
Jamarbër Malltezi
Jemin Gjana
Juela Meçani
Julian Deda
Kastriot Sulka
Kiri Hajdari
Klodiana Shala
Kreshnik Çollaku
Lajla Përnaska
Laura Vorpsi
Lediana Fratari
Ledina Aliolli
Lefter Maliqi
Leonard Olli
Lindita Dedegjoni
Llesh Kola
Meri Poni
Merlinda Hoço
Mimoza Hajdarmataj
Mirela Tabaku
Mirgen Lata
Murat Basha
Nertila Qafzezi
Nevila Bami
Nevila Xhindi
Nezir Haldeda
Njazi Kosovrasti
Olgerta Shkurti
Oriela Nebijaj
Osman Metalla
Pal Dajçi
Paulina Hoti
Petraq Milo
Reila Bozdo
Roland Kërçuku
Salih Tagani
Shkëlqim Berisha
Shpëtim Saraci
Silvi Bardhi
Taulant Zeneli
Teuta Starova
Valbona Mezini
Vali Vorpsi
Vath Tabaku
Viktor Bella
Xhevdet Mehmeti
Ylber Vata
Ylli Asllani
Zana Guxholli
Zef Hila
Zheni Gjergji

 

 

/Objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here