Ligji i Nënpunësit, Basha mbledhje me aleatët

0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha ka bërë sot një mbledhje me aleatët në selinë Blu.

Takimi është zhvilluar paraditen e sotme, ku tematika e tij është diskutimi për çështjen e Ligjit për Nënpunësin Civil . Një ditë më parë kreu i maxhorancës ftoi opozitën për diskutimin e  ligjin për ta përmisuar përpara futjes së tij në zbatim.

Basha i është përgjigjur negativisht ftesës së Ramës, duke theksuar se opozita është gati për takim me maxhorancën me kusht që nga kuvendi të tërhiqet akti normative dhe të futet në zbatim ligji i Nënpunësit Civil.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here