Liga e Europës, Çelsi shkruan historinë

Çelsi është shpallur kampion i Ligës së Evropës, duke mposhtur në finale Benfikën me rezultatin 2-1, me gola të Fernando Torres dhe Ivanovic. Golin i parë është realizuar nga Fernando Torres në minutën e 60, dhe Ivanoviç në minutat e fundit të lojës, duke zhvlerësuar barazimin e Kardozos në minutën e 67. Pas kësaj fitoreje

Çelsi është shpallur kampion i Ligës së Evropës, duke mposhtur në finale Benfikën me rezultatin 2-1, me gola të Fernando Torres dhe Ivanovic.

Golin i parë është realizuar nga Fernando Torres në minutën e 60, dhe Ivanoviç në minutat e fundit të lojës, duke zhvlerësuar barazimin e Kardozos në minutën e 67.

Pas kësaj fitoreje Çelsi shkruan emrin e tij me gërma te arta në historinë e futbollit, duke fituar kështu të gjitha kopeticionet e UEFA-s, Ligën e Kampionëve, Ligën e Europes dhe Kupën e Kupave.