Liderët në “radhë” për një foto me Obamën

0

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, që po mban në Neë York edicionin e 68-të të tij, duket se po shërben edhe si një mundësi e mirë për shumë liderë të mbarë botës për të patur në galerinë e tyre një foto me çiftin presidencial.

Fotot e shumta me Presidentin e Amerikës dhe zonjën e tij janë aq të shumta, sa duket sikur para tyre ekziston një radhë e madhe. Fotot e çdo lideri që pozoi me Obamën janë përdorur respektivisht në mendiat e tyre kombëtare.

Kryeministri ynë, Edi Rama, që pati edhe vizitën e parë në SHBA si Kryeministër, po ashtu edhe kreu i shtetit të Kosovës, Hashim Thaçi pozuan me kreun e Shtëpisë së Bardhë.

Disa nga fotot të bëra nga liderë të disa vendeve me Obamën.

Ueli-Maurer-Barack-Obama-474x271 Edi-Rama-Obama-474x247 Hashim-Thaçi-474x315 Ivo-Josipoviç-474x341 Milo-Xhunakoviç-474x315 Nikolla-Gruevski-474x265 Prince-Albert-and-Princess-Charlene-474x315 Tomislav-Nikoliç-474x475

 

/Osman Stafa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here