Lezhë, vdes nëna dhe foshnja, familjarët akuzojnë mjekët

0

Një nënë 22-vjeçare shtatzënë ka humbur jetën në maternitetin e Lezhës, për shkaqe ende të panjohura.

Lorena Imeri nga fshati Shullaz i Kurbinit kishte shkuar në maternitet për të lindur fëmijën e saj të parë, por ka humbur jetën përpara se të sillte në jetë foshnjën e saj.

Familjarët akuzojnë mjekët për neglizhencë pasi sipas tyre bluzat e bardha të Lezhës nuk kanë ndërhyrë në kohë për të shpëtuar të afërmen e tyre.

Mjekët e spitalit të Lezhës ju kanë thënë familjarëve se 22-vjeçarja dhe foshnja e saj nuk arritën të mbijetonin, ndërkohë pritet ekspetiza mjeko-ligjore për të vërtetuar shkaqet e vdekjes së 22-vjeçares.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here