Lezhë, babanë e vrau i biri, jo hajdutët

0

Zbulohet e vërteta për vrasjen e ndodhur dy net më parë në një fshat të Lezhës, ku mbeti i vrarë një 54-vjeçar.

Policia e Lezhës ka zbuluar se vrasja është kryer gabimisht nga i biri i viktimës i cili ka dashur të trembë hajdutët që kishin shkuar në fermën e tyre.

Megjithatë dëshmia e të riut ka ndryshuar shpesh dhe rrëfimet e tik kanë qenë kontradiktore. Ai pohon se ka qëlluar jashtë banesës në drejtim të hajdutëve pos e nuk e di se kush e ka vrarë të atin dhe as se kush e kishte fshehur armën e krimit.

Nga hetimet e bëra deri tani policia ka deklaruar se vrasja ka ndodhur nga pakujdesia.

/Romina Qama/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here