Lëndohen Donnarumma dhe Paquetá , braziliani largohet nga San Siro me paterica

0

Milan humbi Donnarumma dhe Paquetá në një goditje për probleme fizike, ish lojtari i  Flamengo la San Siro me paterica për një dëmtim  në kyçin e këmbës së djathtë , të dy do të humbasin sfidën kundër Juventus.

Lajme të këqija për Milanin dhe Gattuso, të cilët me të gjitha gjasat do të humbasin të dy Paquetá dhe Donnarumma për ndeshjen kundër Juventusit. Të dy lojtarët u lënduan në pjesën e parë të ndeshjes kundër Udinese.Së pari Gianluigi Donnarumma, i cili në minutën 13 ‘u detyrua të largohet nga loja për t’i lënë vendin Pepe Reina për shkak të një problem  muskulor në këmbën  e djathtë. Më pas, rreth tridhjetë minuta më vonë, ishte kthesa e Lucas Paqueta, i cili u largua nga fusha dukshëm me dhimbje për shkak të një goditje në kyçin e djathtë menjëherë gjatë një dueli të  ashpër me Behramin.

Braziliani u përpoq të qëndronte në fushë për disa minuta, por pas një goditjeje të lehtë, ai nuk mund të bënte asgjë, por të kthehej në dhomën e zhveshjeve për t’u  zëvendësuar nga Castillejo.

Paquetá largohet  nga San Siro me paterica

Se të dy dëmtimet, veçanërisht ajo e brazilianit, nuk ishin të parëndësishme tashmë ishin kuptuar në fushë në kohën e zëvendësimeve. Por konfirmimi i dëmtimit  vjen nga imazhet dhe lajmet që kanë ardhur nga San Siro nëfund të ndeshjes. Ai flet për veten, për shembull, video që përshkruan ish- lojtarin e Flamengos  duke lënë San Siron me  paterica dhe me një fashë të mrekullueshme në kyçin e djathtë,dhe  të mendosh se mund të shërohet për ndeshjen e së shtunës kundër Juventusit duket shumë e komplikuar. Pak më shumë siguri për Gianluigi Donnarumma i cili menjëherë iu nënshtrua një kontrolli instrumental në klinikën e Kolombit, i cili gjeti një dëm të vogël fleksor. Nuk duhet të jetë diçka e bujshme, por me gjasë portieri nuk do të jetë në gjendje të shërohet për sfidën me bardhezinjtë.

Krisildi Maxhari

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here