Legjionarët që shpallen kampionë

0

Lojtarët që janë pjesë e Kombëtares sonë kanë arritur të korrin sukses me klubet e tyre respektive në kampionatet evropianë dhe më tej.

Ata që duhen veçuar janë legjionarët që kane triumfuar duke dale kampionë në  kampionatet në të cilët ata militojnë. Këta lojtarë janë treguesi më i mirë se Kombëtarja jonë ka në gjirin e saj kampionë, të cilët janë të aftë të ngrenë lart cilësinë e Kombëtares.

Duke parë ecurinë e këtyre lojtarëve, ne mund t’ia dalim që të kualifikohemi në “Euro 2016”.

Legjionarët e shpallur e shpallur kampionë janë:

Shkëlzen Gashi (Bazel-Zvicër)
Tulant Xhaka    (Bazel-Zvicër)
Arlind Ajeti       (Bazel-Zvicër)
Xhevair Sukaj (Sepahan-Iran)
Ansi Agolli     (Karabak-Azerbajxhan)
Admir Teli    ( Karabak-Azerbajxhan )
Endri Çekiçi  (Din. Zagreb-Kroaci)
Qazim Laci    (Olimpiakos U-21)

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here