La Liga, ja formacioni i javës

0

Java e 6 e Premiera Division e zhvilluar në mesjavë solli 29 gola dhe do të mbahet mend shumë gjatë për ndeshjen shumë të përfolur asaj mes Elche dhe Real Madrid ku kjo e fundit fitoi mes shumë polemikash.

Përveç fitores së Realit, gjithashtu fituan dhe Barcelona, Athletico Madrid, Malaga, Valencia, Getafe, Sevilla, Athletic Bilbao dhe Villarreal

Portier: Diego Marino(Valladolid)

Mbrojtës: Lisandro Lopez(Getafe), Mateo Musacchio(Villarreal), Marcos Angeleri(Malaga)

Mesfushorë: Xavi dhe Andres Iniesta(Barcellona), Ivan Rakitic(Sevilla), Bruno(Villarreal)

Sulmues: Diego Costa(Athletico Madrid), Cristiano Ronaldo(Real Madrid) dhe Messi(Barcellona.

/Xhevahir Qardaku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here