Kukësi ndeshjen e parë do e luajë në Tiranë e jo në Turqi

0

Kukësi do ta luajë ndeshjen e parë të Evropa Ligës në “Qemal Stafa” dhe jo në transfertë ashtu siç e kishte vendosur shorti që të luhej në Turqi.
Kjo ka ndodhur për faktin se Shqipëria ka vetëm një Stadium të licensuar për të zhvilluar ndeshje në këtë faze, dhe është e pa mundur që të luhen dy ndeshje në të njëjtën ditë në “Qemal Stafa”.

Pasi edhe Skëndërbeu do të luajë po në atë ditë ndeshjen e kthimit përballë Odesas së Elis Bakajt.
Ndeshja Kukësi-Trabzonspor do të luhet me datë 22 Gusht ne ”Qemal Stafa” ora 19:30. Dhe ndeshja e kthimit do të jetë në datën 29 Gusht në Turqi.

/Ariglon Pali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here