Kukës, qëllohet me breshëri plumbash kryetari i PD-së në Shtiqën

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kukës, me pasojë plagosjen e Kryetari të Partisë Demokratike të këtij rrethi.

Bujar Shehu 38 vjeç, kryetar i PD mban njëkohësisht postin e Drejtorit të Bordit  të Kullimit është qëlluar me breshëri automatiku duke marrë plagë të  rënda në trup.

Sulmi mendohet të ketë ndodhur në orët e mesnatë, ndërsa Shehu po udhetonte me makinë drejt banesës së tij.

Si pasojë e plagëve të rënda Shehu është dërguar menjëherë në spitalin ushtarak në Tiranë ku ndos-dhet në qendje kritike.

Menjëherë policia ka shkuar në vendngjarje duke e izoluar të gjithë zonën dhe po punojnë në çdo pistë të mundshme për të zbadhur autorët e ngjarjes.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here