Kukës, 40-vjeçarja plagos kunatin

0

Në  fshatin Shëmri të Kukësit sot ka ndodhur një sherr brënda familjes ku është plagosur një 35-vjeçar. Shtetasi Bilbil Fetahu është plagosur me thikë nga kunata e tij për shkaqe pronësie.

Gruja 40-vjeçare ka qenë duke punuar tokën së bashku me burrin e saj dhe kunatin, kur papritur ka nisur një debat lidhur me pronën deri sa ka përfundur në tragjedi.

Gruaja ka marrë thikën dhe ka qëlluar kunatin disa herë. Viktima u dërgua në spital në gjendje të rëndë, por më pas mjekët deklarojnë se gjendja është përmirësuar.

Policia ka arrestuar gruan 40-vjeçare, ndërkohë qe edhe bashkëshorti i saj e ka shoqëruar në polici.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here