Kukan përshëndet votimin e rezolutës

0

Europarlamentari Eduard Kukan përshëndet finalizimin e marrëveshjes mes mozhorancës dhe opozitës shqiptare.

Përmes rrjetit social Twitter, Kukan shpreson që ky bashkëpunim në Kuvend të vazhdojë. “Misioni i fundit i suksesshëm, urime miqve shqiptarë. Miqtë shqiptarë finalizuan marrëveshje të rëndësishme. Shpresoj që bashkëpunimi në Parlament të vazhdojë”, shkruan ai.

Rezoluta e firmosur mes palëve e që i dha fund bojkotit opozitar u firmos pas negociatave të gjata me ndërmjetësimin edhe të Kukan.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here