Kroos konfirmon kalimin tek Reali Madridit

0

Toni Kross është lojtar i Realit të Madridit dhe për këtë nuk ka më dyshime.

Në një intervistë të dhënë pas ndeshjes për Daily Mail, ai është shprehur se i është plotësuar një ëndërr e dyfishtë, fitimi i Kupës së Botës dhe kalimi tek Reali.

“Ne kemi mbyllur Kupën e Botës në mënyrën më të mirë të mundshme, tani do të iki në Madrid, kjo do të thotë se mu plotesuan dy ëndërra”, u shpreh Toni Kroos.

Kross u largua nga Bayern për shkak të problemeve me Guardiolën.

/Dorjan Gjepali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here