Kroaci, aksidentohen 5 anije në Danub

0

Një aksidentin ka ndodhur në mënyrë të çuditshme sot në lumin Danub, ku janë përfshirë pesë anije.

Një anije që dyshohet të jetë nga Austria ka goditur katër anije të akorduara në anën kroate të Danubit, raportojnë mediat kroate bazuar në të dhënat policore.

Shumë të lënduar janë dërguar në Spitalin rajonal të Osjekut, ndërsa policia deri tani nuk ka dhënë informacione rreth  të lënduarve.

Rapoprtohet se ky rajon ka qenë i mbuluar me mjegull të dendur dhe me mot shumë të keq.

unnamed (2) unnamed (1)

/Sonila Duka/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here