Kristiano Ronaldo mbret i Evropës

0

Sipas një sondazhi të kryer nga “Marka” Ronaldo do të jetë fituesi i topi të artë në sondazh kanë marrë pjesë rreth 24. 000 persona ku 54% e votave shkonin për Portugezin.

Sipas lexuesve të përditshmes Spanjolle e cila është gazeta me tirazhin më të lartë në vendin Iberik, Ronaldo është futbollisti më i mirë në kontinent për sezonin që sapo u mbyll.

Ylli i Realit të Madridit mori në total 12.544 vota ose 54 %, duke lënë pas Lionel Mesin me 23 % të votuesve me 5235 vota.

I treti  u rendit Robert Levandofski me 10 %, ndërsa më pas u pozicionuan, Arjea Roben, Frank Riberi, Garet Bejl, Zllatan Ibrahimoviç, Tomas Myler, Bastian Shvainshtajger dhe Robien Van Persi.

/Ariglon Pali/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here