Korrupsioni, pranga 4 zyrtarëve të Ministrisë së Punës

0

Katër zyrtarë të Ministrisë së Punës u arrestuan nga task-forcë e prokurorisë së Tiranës me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Në pranga ranë ish-drejtori i kabinetit të ish-ministrit, Spiro Ksera, Klevis Bitro, ish-sekretari i Përgjithshëm, Ilir Ibrahimi, drejtori aktual i financave, Besnik Dema dhe Murat Mehmeti.

Dyshohet se në bashkëpunim ata kanë përvetësuar fonde, kryesisht para që do të përdoreshin për festa të ndryshme.

/Objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here