Korrupsioni, në pranga polici i Bashkisë

0

Një punonjës i Policisë Bashkiake është arrestuar sot me akuzën e korrupsionit. Polici bashkiak i indentifikuar si Sh. Azuni ka marrë rryfshet në vlerën 50 mijë lekë të reja në këmbim të një leje ndërtimi.

Nga hetimet paraprake mësohet se i akuzuai ka marrë rryshfetin  nga një banor i Tiranës në këmbim të ndërtimit të një strehe prëj druri ne godinën ku banonte ky i fundit. Gjithesesi hetime me të thella po kryhen për të zbuluar më shumë të përfshirë në këtë krim , ndërsa Sh. Azuni po akuzohet penalisht për veprën penale të korrupsionit pasiv.

Bashkia e Tiranës ka reaguar menjëherë për ngjarjen. Ajo ka ofruar mbëhshtëtjen e plotë për zbardhjen e rastit dhe ndeshkimin e fajtorëve.

/Blerand Ismaili/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here