Korçë, plagoset roja gjatë grabitjes së karburantit

0

Një pikë karburanti është grabitur në orët e para të ditës së sotme, ku ka mbetur i plagosur edhe roja i këtij objekti.

Ngjarja ka ndodhur në aksin Korcë-Pogradec, ku dy persona të maskuar fillimisht kanë sulmuar rojen e karburantit  dhe më pas kanë grabitur 1 milionë lekë.

Roja e karburantit, Albert Hoxhallari është dërguar menjëherë në spitalin rajonal të Korçes, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë policia e cila ka shkuar në vendngjarje ka nisur hetimet mbi identifikimn e vrasësve dhe kapjen e tyre.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here