Kinë, rrëshkitje e tokës u marrin jetën 40 personave

0

Në provincën Sichuan në Kinë rreth 40 persona kanë gjetur vdekjen  dhe disa të tjerë të zhdukur si pasojë e rrëshqitjes së një mase të madhe toke. Ngjarja tragjike ndodhi në qytetin Zhongxing,pas shirave të rënduar që përmbytën në zonën ditët e fundit.

Nga rrëshqitjet kanë lëvizur rreth 2 km tokë dhe të paktën 11 shtëpi banimi. Nuk raportohet ende numri  i saktë i viktimave nga incidenti,por besohet se i tejkalon te 40 personat.

Ndërkohë, një ditë më parë një urë u rrëzua po në provincën Sichuan, ku 12 persona u shpallën të zhdukur.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here