Khabib Nurmagomedov rreh Conor McGregor: Rusia “duhet të pezullohet”

0

 

Sipas ish-fituesit të titullit UFC Dan Hardy, Khabib Nurmagomedov “duhet të pezullohet” dhe të hiqet nga brezi i tij për skenat e dhunshme pas fitores së tij ndaj Conor McGregor në UFC 229,_103757981_mcgregor

 

Nurmagomedov kërceu nga tetëkëndëshi dhe gjuajti një anëtar të ekipit të McGregor.

 

“Unë nuk shoh ndonjë mënyrë tjetër rreth saj,” tha Hardy.

 

“Veprimet e tij pothuajse çuan në një trazirë në shkallë të plotë të arenës.”

 

Kampioni  Nurmagomedov, nga Republika Ruse e Dagestanit, kërkoi ndjesë pas incidentit, por përmendi bisedën para ndeshjes në të cilën McGregor “foli për fenë time, foli për vendin tim, foli për babanë”.

 

“Për fat të keq, ai do të pezullohet për një periudhë kohore, që do të thotë se brezi ndoshta do të hiqet nga ai”, tha Hardy. Pastaj do të shohim numri një konkurrent] Tony Ferguson përballet me dikë tjetër për titullin vakant”.

 

Hardy tha se UFC dhe Komisioni Shtetëror Atletik i Nevadës (NSCA), që sanksionuan ndeshjen,  kanë disa “vendime të mëdha për të marrë tani”.

 

NSCA tashmë i ka ndaluar bagazhet e Nurmagomedov ndërsa tashmë po heton incidentin, raporton BBC.

 

/objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here