Kërcënohet me armë zjarri, i rrëmbejnë 15 mijë euro qytetarit të Burrelit

0

Në pasditen e sotme ka ndodhur një grabitje në Burrel. Një qytetar i Burrelit sapo ka dalë nga banka, ka rënë pre e sulmit nga disa persona të maskuar,të cilët i kanë rrëmbyer plot 15 mijë euro. Rrëmbyesit kanë kërcënuar me armë zjarri qytetarin me iniciale D.B. dhe i kanë marrë shumën që ai sapo kishte tërhequr nga banka.

Mësohet se e gjithë ngjarja ka ndodhur në  fshatin Derjan, në afërsi të labidarit të Zenishtit. I grabituri ka rrëfyer ngjarjen menjëherë në polici.  

Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë te ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

Arbër Tushe

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here