Këmbimi valutor për ditë e sotme

0

Në tregun valuator vendas euro ka pësuar sërish rënie. Blihet sot 124.25 lekë dhe shitet me 124.70 lekë.

Dollari amerikan nuk ka ndryshuar,  vazhdon në po të njëjtat vlera.

Pas votimit të djeshëm në Britani, ku parlamenti rrëzoi marrëveshjen e Brexit, paundi britanik tenton të forcohet.

Në ditët e sotme një paund britanik blihet me 140.20 lekë dhe shitet me 141.10 lekë.

 

images

Ja këmbimi valutor:

EUR/ALL 124.25-124.70

USD/AL 108.95-109.45

GPB/ALL 140.20-141.10

AUD/ALL 78.35-79.00

CAD/ALL 82.10-82.75

CHF/ALL 110.05-110.85

/G.Asllani/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here