Kavajë, policia parandalon një tjetër krim brenda familjes

0

Policia e Kavajës arrin të parandalojë një krim brenda familjes, duke mundësuar arrestimin në kohë të bashkëshortit 40-vjeçar. Burime nga policia bëjnë me dije se i ndaluari është Artan Gjani, të cilit i është sekuestruar një armë automatik në banesën e tij.

Mësohet se 40-vjeçari ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike  ndaj gruas së tij 30 vjeçe, ku kjo e fundit ishte pajisur me Urdhër Mbrojtje dhënë nga gjykata e rrethit gjyjgsor Durrës, gjë që bashkëshorti nuk e ka respektuar.

Falë ndërhyrjes së menjëhershme të forcave blu u arrit të parandalohej edhe një tjetër krim brenda familje, gjithashtu policia seuestro edhe armën e zjarrit në cilësinë e provës materiale.

/Rovena Dupi/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here