Kavajë asgjësohen 1080 rrënjë kanabis, arrestohen 2 persona

0

88392_2

Aksioni kundër lëndëve narkotike ka vënë në pranga në mëngjesin e sotëm 2 persona, në qytetin e Kavajës.

Mbi ta rëndon akuza e kapjes në flagrantë e kultivimit të lëndëve nartotike. Operacioni u zhvillua në vendin e quajtur Pishat e Buta.

Shtetasit me iniciale B.Xh dhe F.D, kishin kultivuar rreth 1080 rrënjë, bimë narkotike  e llojit kanabis sativa.

Sipas informacioneve nga policia, lënda narkotike është gjetur në fashtin Cikallesh, që bën pjesë në rrethin e Kavajës.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here