Kapet në Kapshticë i arratisuri

0

Një tjetër  person është arratisur nga burgu i Shën Kollit të Lezhe, duke thyuer lejen e dhënë.

Petrit Ndreaj, 34-vjec nga fshati Perlat i Mirditës ishte dënuar për vjedhje, dhe kishte dalë me leje ditore.

Forcat policore kanë konstatuar shkelje dhe kanë lëshuar njëë urdhër ndalimi, pasi ai duhej të ishte kthyer në qeli që në datën 9 shtator.

Burimet e policisë bëjnë me dije se 34-vjecari kishte tentuar të kalontë kufirin Grek, por pasi policia kishtë mundur të identifikontë të arratisurin ata e kanë ndaluar në Kapshticë.Disa orë më vonë është bëtë shoqërimin në polici dhe kanë nisur procedurat e rikthimit në qeli.

/Jonida Halili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here