Kanada, shirat përmbysin Toronton

0

Shira shumë të dendura ka përfshirë qytetin e Torontës në Kanada, ku rreth 300 mijë persona janë pa energji elektike. Shira kanë mbuluar me ujë një pjesë të madhe të qytetit duke shkaktuar kaos në trafik .

Disa nga linjat ajrore kanë anullur të gjitha fluturimet në ardhje e ikje nga Toronto për shkak të shirave të shumtë, qindra pasagjer mbeten të bllokuar për orë të tëra në një stacion treni, por për fat të mirë nuk ka të lënduar.

Kryetari i bashkisë deklaroi se,”kemi dalë të gjithë mbi kuvertë” për të përballur stuhinë dhe për të riparuar të gjitha dëmet.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here