Juventusi bind Fiorentinën për Jovetiç

0

Jovetiç mund të jetë pjesë e kampionëve të Italisë në sezonin e ardhshëm. Edhe pse presidenti i Fiorentinës është betuar se malazezi nuk do të transferohej kurrë në Torino, ishte vetë zgjedhja e sulmuesit, i cili ka vënë me shpatulla pas murit drejtuesit “vjollcë”.

Jovetiç ka shprehur dëshirën se do që të jetë pjesë e skuadrës së Juventusit. Nga ana tjetër torinezët kanë bindur drejtuesit e Fiorentinës për ta mbyllur në javët e ardhshme këtë transferim.

“Zonja e Vjetër” nuk është në gjendje të paguajë 31 milionë euro për Jovetiç, por oferta e fundit që ka propozuar mesa duket i ka bindur drejtuesit e Fiorentinës. Kalimi do të realizohet me 12 milionë euro, plus sulmuesin Fabio Kualiarela dhe mesfushori Luka Marrone.

Ai që ka ndihmuar disi “Zonjën e vjetër” ka qenë dhe trajneri i Fiorentinës, Vinçenco Montela, i cili i sheh dy lojtarët si dy përforcime të rëndësishme për skuadrën e tij për sezonin e ardhshëm.

/Klajdi Lleshi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here