Pirlo tani përbën problem tek Juventusi

0

Zëvendësimi në ndeshjen me Inter-in, pastaj ajo fëtyrë e zymtë me Veronën, kur u zëvendësua përplasi këmbët në pankinë dhe shkoi direkt në dhomat e zhveshjes. Mesa duket nuk është një moment i mirë për fantazistin bardhezi, Andrea Pirlo.

Antonio Conte ka folur dje me regjisorin e Juventus-it, për t’i rikujtuar se ai është një shembull që duhet marrë nga të gjithë dhe të sillet si një kampion që është. Një rithirrje natyrale në rolin e drejtuesit psikologjik në fushë për lojtarët e tjerë.

Pirlo nuk ka mundur të përmbahej dhe kjo gjendje dukej fare qartë, situata mbetet e papërfunduar, pritet episodi i rrallës.

/Xhevahir Qardaku/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here