Junajtid, i ofron Fabregasit 11 milione euro ne vit

0

Mançester Junajtid i ofron dyfishin e pagës që përfiton te Barcelona, Cesk Fabregasit, vetëm për ta bindur që të vijë në “Old Trafford”.

Pas rritjes së ofertës në 35 milionë euro plus bonuset, “djajtë” kanë bërë gati dhe kontratën për mesfushorin katalanas.

Fabregas do të përfitonte 232 mijë euro në javë, ose 11 milionë euro në vit në “Teatrin e Ëndrrave”, aq sa fiton ish-shoku i tij i skuadrës, Robin Van Persi. Te Barcelona, ai përfiton vetëm 5.5 milionë euro në sezon.
/ Klajdi  Lleshi /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here